українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Нікому не дозволю повертати старі схеми у систему охорони здоров'я
18.01.2017 | 12:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Дискусії навколо роботи Міністерства охорони здоров'я мають бути спрямовані на викорінення корупції з системи охорони здоров'я, а не повернення старих схем до Міністерства та сфери охорони здоров'я. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у середу.

"Сьогодні є багато дискусій навколо роботи Міністерства охорони здоров'я. У цих дискусіях, я глибоко переконаний, треба знаходити порозуміння, яке дасть можливість лікарям відчути відношення до себе і пацієнтам, які звертаються до лікарень, що лікарні стали більш забезпеченими, що система змінюється таким чином, що вона є доброзичливою до пацієнта, а не намагатися через дискусії повернути Міністерство охорони здоров'я у минуле, в якому панувала тільки корупція і жага до наживи. Як Прем'єр-міністр країни і як людина я не можу з цим погодитися. Я нікому не дозволю повертати старі схеми у систему охорони здоров'я", - підкреслив Глава Уряду.

Прем'єр-міністр наголосив, що нова команда Міністерства охорони здоров'я на чолі з виконуючою обов'язки Міністра Уляною Супрун є чесною і некорумпованою. "Це усім нам дає з вами шанс вивести систему з того стану, де вона традиційно знаходиться", - зазначив він.

"Якщо хтось боровся за Міністерство охорони здоров'я, то боролися не за охорону здоров'я, а за те, щоб "сісти на потоки" у системі охорони здоров'я: на закупівлі ліків через посередницькі приватні компанії в Україні, через закупівлю обладнання у посередницьких приватних компаніях, через механізми розподілу, що кому дати, а кому ні", - зазначив він.

Як наслідок, сьогодні в країні немає якісної системи профілактики захворювань, а українці хворіють більше і живуть менше, ніж громадяни сусідніх країнах ЄС.

"Правильна політика у сфері охорони здоров'я, некорумпована, дасть можливість вивести систему охорони здоров'я зі стану коми, в якому вона знаходиться не один рік. Тому наше найголовніше завдання - подолати будь-які корупційні схеми у цій сфері", - наголосив Глава Уряду.

У цьому контексті Володимир Гройсман висловив переконання, що запровадження минулим Урядом у 2015 році системи закупівель ліків через міжнародні організації було абсолютно виправданим і некорупційним кроком.

"Завдання у нас сьогодні полягає у тому, щоб придбати якомога якісніші і дешевші ліки, збільшити їхню кількість і передати на місця в лікарні для того, щоб допомогти кожному українцю, який хворіє", - наголосив він. Якщо залишити стару корумповану систему закупівель ліків, то 20-30% коштів "розповзалося би по кишеням" корупціонерів і ділків, які мали відношення до цього фармацевтичного розподілу, зауважив Глава Уряду.

Прем'єр-міністр закликає усіх, хто вболіває за систему охорони здоров'я, об'єднатися навколо досягнення результату щодо реформування системи охорони здоров'я та подолання корупції у сфері.

"Я би хотів усіх, хто вболіває за охорону здоров'я, стати на сторону справи, результату і захисту системи від тотальної корупції. Вважаю, що усі ці завдання мають нас об'єднувати, а люди мають відчути, що система змінюється, - заявив Володимир Гройсман. - Нам потрібно зробити все для того, щоби і лікар був задоволений від своєї роботи, і людина, яка звертається до лікаря, була задоволена рівнем надання медичної допомоги. А той, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її від держави у вигляді ліків, безкоштовної системи охорони здоров'я там, де держава може це зробити ефективно".

На переконання Володимира Гройсмана, ті, хто критикують роботу Уряду, можливо, мають добрі наміри. У цьому контексті Прем'єр-міністр закликав Міністерство охорони здоров'я скомунікувати з цими людьми і спільно обговорити існуючі розбіжності.

Він зауважив, що Уряд поставив перед собою низку завдань на 2017 рік у сфері медицини.

"Я хочу домогтися, щоб в Україні були чесні ціни на ліки. Це завдання, яке стоїть перед МОЗом. Друга позиція: я хочу домогтися, щоб з 1 квітня 2017 року хронічні хворі, які потребують постійної підтримки медикаментів, отримували ці медикаменти безкоштовно. Ми такі кошти заклали, такий механізм буде запущений з 1 квітня 2017 року", - наголосив Володимир Гройсман.

Також передбачено 150 млн грн на створення центрів серцево-судинної хірургії по усій країні.

Улітку 2017 року буде закінчено та відкрито новий корпус національної дитячої лікарні "ОХМАТДИТ».

Серед завдань на поточний рік – забезпечення виплати заробітної плати медичним працівникам, що була підвищена на 30%, та продовження відкритої закупівлі ліків у міжнародних організаціях, що дає можливість закуповувати ліки без посередництва у виробників за чесними цінами.

Крім того, в Україні потрібно створити систему державного медичного страхування, переконаний Прем'єр-міністр.

"От що нам потрібно сьогодні. От навколо чого я би хотів, щоби ми концентрувалися, - підкреслив Глава Уряду. - Просив би усіх з розумінням поставитися до того, що я не вмію ходити назад – вмію ходити тільки вперед. І команда Уряду і Міністерства охорони здоров'я теж має йти тільки вперед, розуміючи ті важливі висловлювання, які можуть бути і з медичного середовища. Це абсолютно є нормально".

 

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України
27 червня відбудеться засідання колегії Держкомтелерадіо
26 червня відбудеться круглий стіл на тему "Законодавче врегулювання страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ"
26 червня - брифінг «Здоров’я без компромісів – МОЗ забороняє використання азбесту та виробів з нього»