українська російська англійська
Павло Розенко: Українська незалежність - це результат сторічної боротьби зі зброєю в руках
22.01.2017 | 15:07
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

«2017 рік для нас, для історії України, буде одним із визначальних. Адже у 1917 році, 100 років тому, почалася наша історична боротьба, які стала основою відновлення державної незалежності України», - сказав сьогодні, у День Соборності України, на відкритті меморіальної дошки Євгену Коновальцю Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Нам дуже важливо про ці роки сказати всю правду, нагадати історію і українському народу, і розкрити  історію нашої боротьби всьому світові, бо у 1991 році українська незалежність не впала нам як сніг на голову. Це результат сторічних звитяг за відновлення незалежності, це результат сторічної боротьби зі зброєю в руках за наші цінності і за відновлення історичної правди. І сьогодні ми всі схиляємо голови перед тими хлопцями й дівчатами, які зараз так само зі зброєю в руках захищають незалежність України», - зазначив він.

За словами Павла Розенка, дуже символічно, що 2017 рік, який проголошений Роком Української революції 1917-1921 років, починається із відкриття пам’ятного знаку Євгенові Коновальцю. «Cаме він говорив і втілював в життя істину про те, що незалежна Україна не може бути без боєздатної армії. На жаль, представники попередньої влади не дослухалися до цих пророчих слів, а наші вороги розуміли це і з року в рік українська армія свідомо знищувалася. Згадаймо - ще нещодавно українські Збройні Сили очолювали представники сьогоднішньої окупаційної армії, які не мали навіть українського громадянства. Саме за ці роки українська армія була розпродана, знекровлена, там був просто знищений український дух. Саме це і стало основною причиною в т.ч. і тимчасової втрати частини території України», - зауважив Павло Розенко.

Сьогодні ж, наголосив Віце-прем’єр-міністр, посилення боєздатності української армії є основною ідеєю діяльності чинної влади. «Лише в цьому році у Державному бюджеті виділено 120 млрд грн на посилення боєздатності Збройних Сил України. І ми будемо посилювати свою боєздатність із місяця в місяць, із року в рік. І ми повернемо всі українські землі – я в цьому переконаний», - підкреслив Павло Розенко.

Як відомо, Євген Коновалець - полковник Армії УНР, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929). Народився у львівському селі Зашків. Протягом 20-х років відбулося декілька замахів на Коновальця. З 1933-го розпочалася реалізація останньої операції з убивства провідника під кодовою назвою «Ставка», яку розробляли у Москві, під особистим наглядом Йосипа Сталіна. 23 травня 1938 р. Коновалець був убитий у Роттердамі в результаті цієї спецоперації. Вбивство Коновальця виконав Павло Судоплатов, пізніше - керівник розвідувально-диверсійного управління НКВС СРСР, генерал КДБ. Поховано Коновальця на цвинтарі Кросвейк.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
26 квітня за участі Лілії Гриневич відбудеться прес-брифінг на тему "Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"