українська російська англійська
Остап Семерак: Гірничорудні підприємства Кривбасу мають можливість зменшити негативний вплив на довкілля
27.01.2017 | 18:56
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Відбулося перше засідання Робочої групи з питань вирішення проблеми, пов’язаної із скиданням надлишків зворотних вод у р. Інгулець, за участю Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

За його словами, Мінприроди під час розгляду проекту рішення Уряду щодо скидання із ставка-накопичувача надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу в річку Інгулець порушило питання про вжиття дієвих заходів з метою поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод та поліпшення якості води у басейні річки.

«Ця позиція Мінприроди була підтримана Урядом. Ми отримали доручення опрацювати шляхи вирішення проблеми. Через постійні скиди мінералізованих вод у річку з гірничорудних підприємств та відсутність сучасних технологій демінералізації шахтних вод Інгулець протягом останніх десятиліть практично повністю втратив здатність до самоочищення. Є потенційні загрози для життя та здоров’я людей,  для яких Інгулець є джерелом питного водопостачання», - зазначив Остап Семерак.

Зокрема, йдеться про жителів міст та сіл Дніпропетровської, Миколаївської і Херсонської областей.

«Проблему потрібно вирішувати як з природоохоронної точки зору, так і з точки зору захисту інтересів територіальних громад. Я особисто буду брати участь в імплементації рішень щодо очищення Інгульця, які відпрацює Робоча група при Мінприроди.  Проблема складна. Маємо визначити пріоритетні завдання та відпрацювати ефективні, економічно вигідні рішення та етапи їх реалізації», - зазначив Остап Семерак.

Він також запропонував представникам гірничорудних підприємств, які були присутні на засіданні Робочої групи, розглянути можливість використання державних еко-кредитів для встановлення сучасного обладнання на підприємствах,  яке б дозволило суттєво зменшити скиди забруднюючих речовин у басейн Інгульця.

«Вирішувати проблему мають не лише підприємства. Держава не усувається  від відповідальності. Але принципу «забруднювач повинен платити» ніхто не відміняв. У нас є інструменти, які ми пропонуємо бізнесу. Державою вже видано перший екологічний кредит на фільтраційну  систему одному із підприємств Запоріжжя. Ми пропонуємо гірничорудним підприємствам скористатися цією пропозицією. Соціальна відповідальність, життя і здоров’я людей мають бути пріоритетними і для держави, і для бізнесу» , - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, Робоча група була утворена наказом Міністра екології та природних ресурсів відповідно до рішення Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, ухваленого 6 грудня 2016 року. Її основним завданням є вироблення на основі аналізу ситуації практичних механізмів вирішення проблеми, пов’язаної із скиданням надлишків зворотних вод у р. Інгулець.

До її складу увійшли представники заінтересованих центральних і місцевих органів виконавчої влади, Криворізької міської ради, гірничодобувних підприємств Кривбасу, галузевих наукових установ та неурядових громадських організацій.

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 7.12.2016 № 929-р «Про скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець» надав дозвіл на здійснення скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець до 1 березня 2017 року,  доручивши забезпечити здійснення обов'язкової промивки русла після скидання зворотних вод та заходів із загального екологічного оздоровлення зазначеної річки.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
26 квітня за участі Лілії Гриневич відбудеться прес-брифінг на тему "Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"