українська російська англійська
Володимир Гройсман провів нараду з керівництвом Мінфіну та НБУ щодо репрофайлінгу облігацій внутрішньої державної позики
08.02.2017 | 18:59
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду з обговорення репрофайлінгу облігацій внутрішньої державної позики для вивільнення ресурсів на масштабне будівництво доріг.

В обговоренні взяли участь Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, керівництво Укравтодору та народні депутати України.

Прем'єр-міністр наголосив, що питання розвитку українських доріг, їх будівництво та реконструкція у 2017 році визначено одним з головних пріоритетів Уряду.

У результаті консультацій, фракціями коаліції у Парламенті була внесена пропозиція про пошук нового фінансового інструменту для збільшення фінансування на будівництво доріг на 15 млрд грн через репрофайлінг, який потрібно провести з Національним банком, зазначив Володимир Гройсман. За його словами, такий механізм дасть можливість акумулювати на автодорожні роботи у 2,5 рази більше ресурсу, ніж це було минулого року.

Міністерство фінансів та Національний банк провели роботу з обговорення питання репрофайлінгу ОВДП з портфеля НБУ, зазначив Прем'єр-міністр.

Він зауважив, що Президент України повністю підтримує цю ідею і вважає, що будівництво доріг у країні є одним з важливих пріоритетів.

Глава Уряду також підкреслив нагальність забезпечення фінансування капітального ремонту доріг під час сприятливих погодних умов.

Орієнтовно загальна сума з урахуванням ресурсу від репрофайлінгу сягне близько 35 млрд грн, зазначив Володимир Гройсман.

"Це достатньо відчутний обсяг для країни, держава одразу зітхне новою якістю доріг. І головне – логістика", – зазначив він.

На сьогодні визначено три джерела фінансування будівництва доріг, зокрема передбачені у Державному бюджеті та кошти міжнародних фінансових організацій, повідомив Прем'єр-міністр.

Сьогодні система готова для масштабного будівництва доріг, наголосив Володимир Гройсман: розпочато відродження автодорожнього господарства, підготовлена проектна документація, підготовлені техніка та матеріали.

Будівництво доріг підкреслить логістичні можливості України, сприятиме збільшенню вантажоперевезень та розвитку економіки.

"Питання доріг має надважливе значення. Поєднання торговельних коридорів з морськими портами дасть можливість відігравати значну роль у переміщенні товарів", – наголосив Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку
Анонси
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
31 березня Павло Петренко та Марі Йованович візьмуть участь у церемонії підписання Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги
31 березня у Києві відбудеться випуск слухачів Національного університету оборони України
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту