українська російська англійська
Сергій Савчук: Здешевлення «теплих» кредитів та залучення інвесторів у проекти «зеленої» енергетики – ключові напрями спільної роботи Держенергоефективності та влади Львівщини
17.02.2017 | 14:47
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

17 лютого 2017 року в рамках робочої поїздки до м. Львова Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із першим заступником Голови Львівської обласної державної адміністрації Ростиславом Замлинським, з яким обговорив пріоритетні напрями двосторонньої співпраці як у сфері енергоефективності, так у відновлюваній енергетиці.

«Безумовно, Львівська область славиться активністю у сфері енергоефективності. Місцева влада регіону однією з перших в Україні випробувала ефективність механізму співфінансування енергоефективних заходів, який і було покладено в основу урядової програми «теплих» кредитів. Крім цього, Львівщина є лідером за кількістю виданих населенню «теплих» кредитів, - відзначив ініціативність місцевої влади Львівщини Сергій Савчук. – Втім, сьогодні важливо активізуватися і в інших напрямах: підвищення енергоефективності бюджетних установ, залучення інвестицій у «зелені» проекти».

У ході перемовин сторони обговорили збільшення фінансування місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів. Зі свого боку Ростислав Замлинський повідомив, що цьогоріч на реалізацію обласної програми з відшкодування населенню 5-20% річних за кредитами на утеплення виділено 18 млн гривень. Це рекордна сума коштів, виділена місцевою владою на допомогу громадянам при утепленні житла. Крім цього, місцева влада Львівщини одна з перших почала заохочувати мешканців області встановлювати сонячні панелі, надаючи співфінансування.

Сергій Савчук також наголосив на необхідності просування в регіоні ЕСКО-механізму для термомодернізації бюджетних установ і зауважив, що Агентство готове надавати усі необхідні консультації стосовно законодавства, підготовки документів (тендерний пакет тощо), моніторингу енергоспоживання та верифікації результатів енергосервісу тощо.

Крім цього, сторони обговорили ресурсний потенціал Львівської області для впровадження «зелених» проектів та домовилися співпрацювати, щоб сприяти залученню інвестицій у цю сферу. Облдержадміністрація узагальнить та надасть Агентству перелік розроблених перспективних проектів з виробництва енергії з відновлюваних джерел, які потребують фінансування. Агентство, у свою чергу, сприятиме залученню інвесторів у ці проекти.

За словами Ростислава Замлинського, у 2017 році на Львівщині планується запустити 3 вітрові електростанції загальною потужністю 69,4 МВт, 2 сонячні електростанції загальною потужністю 68 МВт, малу гідроелектростанцію потужністю 360 кВт.

Наприкінці зустрічі Ростислав Замлинський також запевнив у готовності облдержадміністрації надавати пропозиції та підтримку у прийнятті законодавчих ініціатив, які розробляє Держенергоефективності. Зокрема, першочергової підтримки та прийняття потребують: законопроект № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел, законопроект № 6081 щодо покращення інвестиційних можливостей у сфері виробництва електричної енергії з альтернативних джерел (ТУ – 3 роки) та законопроект № 4549 щодо удосконалення механізму енергосервісу, зокрема в частині особливостей застосування електронних закупівель (ЕСКО).

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій