українська російська англійська
Глава Уряду про енергетичну блокаду: Ми і цю кризу витримаємо, навіть якщо вона створена деякими українськими руками
21.02.2017 | 13:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд має чіткий план щодо досягнення енергетичної незалежності країни і вживає усі заходи для того, щоб захистити українських громадян та національну економіку від ризиків, які несе енергетична блокада. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у вівторок.

"Наголошую на тому, що в українських громадян буде освітлення, і ми все зробимо для того, щоб забезпечити можливості розвитку промислових підприємств нашої країни. Ми знайдемо правильні інструменти і правильні рішення, але не дозволимо нікому, щоб 45-мільйонна країна страждала від чиїхось забаганок", - підкреслив Глава Уряду.

"Які би не були у нас випробування, хочу запевнити усіх українських громадян: ми і цю кризу витримаємо, навіть якщо вона створена деякими українськими руками. Ситуація буде контрольованою, і ми знайдемо вихід з цієї кризи, яку нам штучно влаштували", - заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр зауважив, що блокування постачання вугілля у розпал опалювального сезону загрожує віяловими відключеннями по усій країні, зупинкою зростання національної економіки та роботи металургійних підприємств.

"У чому ризик полягає сьогодні? У тому, що Україна може отримати віялові відключення - не сьогодні, а в перспективі. Ми можемо поставити під загрозу зростання національної економіки, а це означає нормальні робочі місця для українських громадян", - наголосив Володимир Гройсман.

У металургійній галузі працюють близько 300 тис. українців, зазначив він.

"У середньостроковій перспективі - 1-2-3 роки - у нас немає альтернативи, ніж антрацитове вугілля. Я думаю, що усі це розуміють. Але, можливо, у когось є абсолютно інша мета довести Україну до відчаю", - зауважив Глава Уряду.

Прем'єр-міністр переконаний, що першочергове завдання на сьогодні відновити енергетичну незалежність України. Уряд має "чіткий план того, що маємо зробити і що зроблено", запевнив він.

Як приклади здійснених Урядом заходів, спрямованих на досягнення енергетичної незалежності, Володимир Гройсман нагадав, що у 2016 році на Дністровській ГАЕС був запущений новий агрегат.

Здійснюється нарощення потужностей та диверсифікація постачання ядерного палива для потреб атомної енергетики, чия питома вага у балансі виробленої електроенергетики зросла з 47% до 55%.

Уряд докладає зусиль для розвитку гідроенергетики та ухвалив стратегію, що передбачає збільшення її питомої ваги майже удвічі.

Ці заходи у тому числі зменшують залежність України від антрацитового вугілля, зазначив Прем'єр-міністр.

"Ми робимо свою роботу, і робимо її якісно, - підкреслив Прем'єр-міністр. - Ми далі йдемо до енергонезалежності нашої держави. Ми збільшуємо видобуток українського газу, ми зменшуємо залежність від будь-яких інших енергетичних складових, які ми імпортуємо, і у середньостроковій перспективі Україна буде повністю енергонезалежною державою. Я це говорю не сьогодні, щоби сказати щось добре, а я говорив це і півроку тому".

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду
23 травня - відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії «А»