українська російська англійська
Рішення Уряду про виділення 150 млн грн на закупівлю ангіографічного обладнання щорічно рятуватиме життя 3 тисячам українців, - Володимир Гройсман
21.02.2017 | 14:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України на засіданні у вівторок прийняв постанову "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання ангіографічного обладнання".

Рішення Уряду про виділення 150 млн грн на створення центрів серцево-судинної хірургії та реімбурсації ліків для хронічно хворих на гіпертонію дозволить врятувати від смертності та інвалідності щорічно 3 тис. українців, наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, анонсуючи розгляд цього питання Урядом.

"Після впровадження цієї програми ми врятуємо життя мінімум 3 тисячам українських громадян щороку. Це 3 тисячі сімей, це батьки і матері, це рідні і близькі люди", - зауважив Глава Уряду.

План створення серцево-судинних центрів по усій країні, презентований командою Міністерства охорони здоров'я, був закладений в основу Державного бюджету на 2017 рік.

Прем'єр-міністр зауважив, що українські громадяни живуть на 5-7-10 років менше, ніж громадяни європейських країн. "Я вважаю, що це є надзвичайна несправедливість", - висловив стурбованість Глава Уряду.

Лідируючі позиції у структурі смертності українців займають серцево-судинні захворювання: інфаркти, інсульти. Сьогодні ці хвороби молодшають, зазначив Володимир Гройсман.

"Ми не можемо як Уряд стояти осторонь цього процесу. Ми маємо допомогти українським громадянам вирішити проблеми зі здоров'ям. Маємо зменшити смертність українських громадян", - наголосив Прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що 16 тисяч людей в Україні щорічно потребують невідкладної ангіографії та стентування. Таких процедур в країні проводиться близько 6 тисяч.

"Мова йде про те, що ми зараз через ті ресурси, які ми заклали, через цю Постанову, взаємодію із місцевими органами влади у потребі приміщень, до кінця року створимо необхідну кількість такого обладнання в країні, навчимо персонал, і вони будуть реально рятувати життя українських громадян. Три тисячі людей, які будуть жити, три тисячі щасливих сімей, які не втратять своїх рідних і близьких. Це настільки важливо", - наголосив Володимир Гройсман.

Також з 1 квітня вступає у дію механізм реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, а також цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

"Якщо говорити про системне рішення, то ми придбаємо обладнання у співфінансуванні з місцевими бюджетами, щоб підвищити їхню відповідальність. Це одне питання. Друга позиція: до тих коштів, які ми виділили на закупівлі медичних препаратів і ліків, у тому числі до переліку увійдуть стенти, які будуть закуплені через міжнародні організації значно дешевші і  якісніші. І третя позиція – це реімбурсація. З 1 квітня ми запускаємо програму безкоштовних ліків для гіпертонічно хворих. Якщо у людини тиск, вона зможе отримати безкоштовні ліки. Вона буде мати можливість отримати підтримку і допомогу у спеціалізованому медичному закладі  і безкоштовно зробити стентування", - наголосив Володимир Гройсман.

Він закликав максимально розширювати можливості та швидко продовжити реалізацію цього рішення. "Кошти є, порядок є, спільно з місцевими органами влади зараз це питання треба швидко вирішувати. Це питання буде під постійним контролем, щоб ми вийшли на конкретний результат", - зазначив Глава Уряду.

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду