українська російська англійська
Держава закуповуватиме препарати для лікування гепатиту С за найнижчими в Європі цінами
22.02.2017 | 15:44
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

25 січня Кабінет Міністрів України погодив укладення Мирової угоди з американською біофармацевтичною компанією Gilead. Сьогодні, 22 лютого, відбулося офіційне підписання Угоди, яка дозволяє забезпечити українців доступнішими лікарськими препаратами для лікування гепатиту С.

У рамках Угоди встановлять максимальну ціну на препарати від гепатиту С, які закуповуватиме держава у компанії Gilead. Відтак упаковка препарату «Совалді» коштуватиме 250 доларів США, а препарату «Харвоні» – 300 доларів. Фактично, одні з найнижчих цін в Європі запропоновані компанією в рамках глобальної Програми доступності ліків (Global Access Program), до якої Україну включили в липні 2016 року. Мета програми – забезпечити всіх пацієнтів доступом до інноваційних препаратів для лікування гепатиту C та інших небезпечних для життя хвороб.

За даними МОЗ України, на обліку зареєстровано 46 883 пацієнти, які хворіють на гепатит С. З них лікування коштом держави отримує 1 404 людини – це лише 3% пацієнтів. Утім, враховуючи відсутність масштабного скринінгу, експерти вважають, що статистика захворюваності на гепатит С значно більша та становить понад 3 мільйони осіб, а це близько 7-8% від населення України.

«За допомогою противірусних препаратів можливо вилікувати 90% людей з інфекцією гепатиту С, проте доступ до лікування у світі лишається на низькому рівні. Уряд України робить усе можливе, аби забезпечити якісними та доступними ліками якомога більше українців», – зазначила в.о. Міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун.

«Міністерство юстиції та український Уряд спільно з громадянським суспільством знайшли цивілізований спосіб порозуміння з великим іноземним інвестором, який займається розробкою інноваційних препаратів для лікування гепатиту С. Ми не допустили того, щоб через корупційні схеми, ми пішли до суду і втратили для України понад 800 млн дол.», – зазначив Міністр юстиції Павло Петренко. «Станом на сьогодні всі юридичні процедури завершені, Мирова угода діє і даний корпоративний спір повністю вичерпаний», – додав Міністр юстиції.

«Ми раді підписати сьогодні Мирову угоду щодо розв’язання інвестиційного спору між компанією та Урядом України, – зазначив Кліффорд Семюел, старший віце-президент Gilead з питань забезпечення доступності лікарських препаратів на ринках, що розвиваються. – Протягом 30 років компанія скеровує свої зусилля на боротьбу з небезпечними для життя хворобами в усьому світі. З 2006 року Gilead співпрацює з українським Урядом та іншими зацікавленими сторонами в рамках програм, спрямованих на боротьбу із захворюванням на ВІЛ в Україні. Ми сподіваємося на успішне продовження такої співпраці, з метою удосконалення процесів скринінгу та діагностики гепатиту С та розширення доступу українських пацієнтів до ефективного лікування даної хвороби».

Дмитро Шерембей розповів, що препарат «Совалді» уже доступний в аптеках за ціною 10 250 гривень, тоді як наявний на ринку «Генерик» коштує 15 001. «Ми вже моніторили аптеки і бачили в роздробі наявність того ж «Харвоні» за ціною 300 доларів за упаковку. Для порівняння, аналогічний курс лікування в Сполучених Штатах складе 81 тисячу доларів, у Франції – 41 тисячу євро (43,2 тис. доларів). Це велика адвокаційна робота, яка була проведена і нашими спеціалістами, аби погодити таку ціну для України, – говорить Дмитро Шерембей, заступник голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції СНІДу, голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД».

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"
17 жовтня - запуск нового проекту Twinning між Францією та Україною за підтримки ЄС
13-14 жовтня Ігор Жданов із робочою поїздкою Донеччину
13-15 жовтня на Харківщині відбудеться Всеукраїнська акція "Покрова героїв"-2017
13 жовтня - перше засідання робочої групи з розроблення Містобудівного кодексу
14 жовтня в Україну вперше приїде японська художниця з мистецькими творами українських військових в стилі манґи