українська російська англійська
Павло Петренко презентував запуск проекту "Он-лайн будинок юстиції" на всеукраїнському рівні
23.02.2017 | 16:33
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Сьогодні в «CYBER SPORT ARENA» пройшла презентація виходу проекту Міністерства юстиції «Он-лайн будинок юстиції» на всеукраїнський рівень. Віднині послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу http://online.minjust.gov.ua.

«Сьогодні ми презентуємо вже як національний проект «Он-лайн будинок юстиції», який пропрацював у тестовому режимі на рівні Києва майже рік. Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які Міністерство надає в електронному вигляді. Це той проект, який буде прикладом для інших міністерств стосовно того, як розбудовувати електронне врядування та спрощувати життя кожного українця», - зазначив у ході презентації Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, на порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.

Окрім вищезгаданих сервісів, українці також можуть отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис. 

«Ще одна новація – соціальний ліфт, де кожен український юрист може залишити свою анкету, і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій у системі юстиції. Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо твого майна», - додав очільник Мін’юсту.

За його словами, Міністерство юстиції ще 3 роки тому прийняло рішення максимально рухатися до передових технологій.

«Ми почали боротися з бюрократичною системою тисяч папірців і потроху перемагаємо її. Ще 3 роки тому електронні сервіси та Міністерство юстиції були несумісними. Нині ми входимо у лідери серед  державних органів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи у сфері дерегуляції. Це спільна робота людей, які працюють у Міністерстві юстиції, наших друзів, колег та волонтерів з ІТ-галузі, які допомагали нам з перших днів створювати новий простір свободи і простоти у комунікаціях з державними органами», - наголосив Міністр юстиції.

Він також звернувся  до депутатів Верховної Ради України з проханням вже найближчого пленарного тижня прийняти один з найбільш революційних законів у сфері електронних сервісів – Закон про довірчі послуги, який був розроблений Мін’юстом спільно з експертним середовищем. 

«Це той закон, який фактично не просто відкриває можливість для всіх державних органів створити систему електронного врядування і запустити он-лайн сервіси, а робить це їх обов’язком. Для українця – це можливість через мобільний телефон чи інший гаджет отримати будь-яку послугу. Якщо він буде прийнятий, Україна в найближчі роки має шанс увійти до клубу найбільш просунутих у сфері електронного врядування країн», - заявив Павло Петренко.

За словами заступника Міністра юстиції Павла Мороза, нині в напрямку запровадження електронних сервісів Україна рухається у ногу з часом зі всім світом. 

«Величезні корпорації відмовилися від паперових носіїв ще 10 років тому. Нині у світі прослідковується тенденція відходу від паперових носіїв. І ми є частиною цього процесу, адже це швидкість і зручність для громадян, бізнесу та всього суспільства», - зазначив заступник Міністра юстиції.

На його переконання, Он-лайн будинок юстиції – це перша такого роду платформа, яка реально запрацювала. «Вона буде розширюватися. Презентовані послуги – це лише початок», - додав Павло Мороз.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Києві Станіслав Куценко продемонстрував роботу сервісів, які доступні в «Он-лайн будинку юстиції» за адресою http://online.minjust.gov.ua.

«Відсьогодні будь-який громадянин може подати заявку через «Он-лайн будинок юстиції» про втрату документа і в будь-якому відділі ДРАЦС країни отримати дублікат уже завтра. Адже наша філософія – отримати послуги в сфері юстиції максимально швидко – в 3 кліки мишки», - сказав він.

Кіберспортсмен ZEUS, який брав участь у презентації, зауважив, що наша країна не стоїть на місці і постійно прогресує.

«Це дуже прогресивна ініціатива, адже ми позбавимося черг. Якщо я буду в іншій країні і мені треба буде заповнити документи, я зможу зробити це без жодних проблем. Так само я зможу відновити втрачені папери. Це дуже великий прогрес для нашої країни», - зазначив він.

Учасники заходу подякували фонду «Відродження» за допомогу в організації заходу. 

«Ми підтримали ініціативу Мін'юсту, що ставила перед собою завдання відкрити законсервовану систему, яку можна узагальнено назвати «подача і видача документів». Перевівши цю систему в он-лайн, ми піклуємось про час, нервову систему та невід'ємне право на повагу до гідності мільйонів українців. Бо корупція, черги і безліч папірців в еру електронних можливостей пригнічували це право», - пояснив Роман Романов, директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
28 березня відбудеться церемонія Завершення 22-го Тижня Франкофонії в Україні
28 березня - презентація першого тому Великої української енциклопедії
27-28 березня делегація Міністерства соціальної політики відвідає Харків
27 березня відбудеться круглий стіл щодо забезпечення доступу громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях до якісної освіти
27 березня за участі Лілії Гриневич відбудеться презентації звіту "Огляди ОЕСР на тему доброчесності в освіті: Україна 2017"
25 березня Юрій Гримчак - у прямому ефірі на каналі Еспрессо ТВ
25 березня в рамках Всеукраїнської безстрокової екологічної акції «Посади дерево миру» в Маріїнському парку буде висаджена Алея зеленого майбутнього
24 березня Юрій Гримчак - у прямому ефірі на каналі ZIK