українська російська англійська
Чотири проекти дають можливість зекономити 3,5 млн тонн вугілля, - Ігор Насалик
24.02.2017 | 14:10
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик на «Годині запитань до Уряду» прозвітував перед народними депутатами про стан проходження осінньо-зимового періоду в умовах  надзвичайних заходів.

Міністр, насамперед, зазначив про важливість формування об’єктивного інформаційного простору. «Деформований інформаційний простір створює спотворену суспільну думку, суспільна думка породжує дії, які матимуть відповідні наслідки», - наголосив Міністр. З огляду на це він зупинився на кількох міфах, які поширюються в інформаційному просторі щодо підготовки до зими та проходження осінньо-зимового періоду, а також дій щодо заміщення використання вугілля антрацитової групи.

 

Міф 1 – Уряд та Міністерство нічого не робили для диверсифікації поставок вугілля.

Ігор Насалик зупинися на 4 проектах, два з яких завершені  2016 році, а два впроваджуються та плануються до реалізації у 2017 році:

-                  переведення двох блоків Зміївської ТЕС на вугілля газової групи, що дає можливість зекономити 1 млн тонн вугілля;

-                  будівництво ПЛ 750 кВ «Запорізька АЕС - Каховська»  - дає можливість економити 750 тис. тонн вугілля;

-                  ПЛ 750 кВ «Рівненська АЕС - ПС «Київська» - проект дав можливість диверсифікувати 1 млн 400 тис. тонн вугілля;

-                  будівництво на Дністровській ГАЕС, що дозволить економити 700 тис. тонн вугілля.

«Загалом проекти, які уже впроваджені і будуть впроваджені в цьому році,  дають можливість зекономити 3,5 млн тонн вугілля марки «А», а це 1/3 постачання з неконтрольованої території», - підсумував Міністр.

 

Міф № 2 – Міністерство не підготувалося до опалювального періоду.

З цього приводу Ігор Насалик зауважив, що методика підготовки складів теплової генерації передбачає формування 30-денного запасу палива. Водночас у літні місяці, з травня по серпень, спрацювання вугілля було на 10-15  відсотків більшим, ніж взимку, оскільки атомна генерація працювала 9-ма блоками. «Нам вдалося розблокувати господарську частину  роботи атомної генерації і вивести у той необхідний режим, який є на сьогодні», - наголосив Міністр.

Крім того, він зазначив, що у січні вдалося вийти на показник вугілля на складах 2,2 млн тонн, і вугілля в зимовий період не тільки не спрацьовували, а, навпаки -  накопичували.

 

Міф № 3 – надзвичайні заходи введені для того, щоб  розпочати віялові відключення електроенергії.

Міністр наголосив, що основне завдання – це збалансувати енергосистему та мінімізувати можливість відключень, а також  максимально завантажити енергоблоки, які працюють на вугіллі газової групи та зменшити навантаження на блоки, що працюють на вугіллі марки А. «Нам вдалося зменшити генерацію з 36 тис. тонн антрациту до 12 тис. тонн, а  план по  атомній генерації у прогнозному балансі у  березні становитиме 59%», - повідомив Ігор Насалик.

Крім того, Міністр розвіяв міфи щодо застосування формули Роттердам +, та наголосив, що ціна вугілля для теплової генерації становить 1730 грн.

 Наприкінці промови він зупинився на важливості  виважених спільних рішень щодо тих людей, які залишилися на окупованій території.

«Я не сумніваюся, що Україна буде відновлена, будуть відновлені кордони України, що ми будемо великою нацією», - завершив виступ Ігор Насалик.

 

Відео виступу Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика  можна переглянути тут.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії