українська російська англійська
Прем'єр-міністр на нараді: Створення єдиного органу щодо протидії фінансовим злочинам мінімізує зловживання і забезпечить якісну взаємодію із бізнесом
27.02.2017 | 19:42
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у понеділок провів нараду з питань утворення органу протидії фінансовим злочинам.

Під час наради Володимир Гройсман зазначив необхідність створення єдиного органу, який буде професійно займатися розслідуванням фінансових злочинів і дозволить позбавитись існуючих зловживань в цій сфері.

"До бізнесу звертається уся правоохоронна система. Це можуть зробити сьогодні і органи МВС, і СБУ, податкова міліція, багато інших контролерів. Логіка наступна: ліквідувати ці функції щодо роботи із бізнесом, щодо фінансових питань в СБУ і в МВС, і ліквідувати податкову міліцію. Разом з тим, створити один орган, який буде професійно займатися цією діяльністю і таким чином мінімізувати зловживання і підвищити ефективність роботи щодо розслідування фінансових махінацій", - зазначив Глава Уряду.

"Переконаний у тому, що у нас є одне завдання - нам потрібно не просто говорити про нормальні взаємовідносини з реальним сектором економіки і бізнесом, нам потрібно створювати належні умови, які дадуть можливість бізнесу відчути і якісні взаємодії із правоохоронною системою, з одного боку, а з іншого боку, побудувати систему контролю, але не з точки зору зловживань", - зазначив Володимир Гройсман.

Над цим питанням працювала міжвідомча робоча група з представників Уряду, СБУ та ДФС під координацією Міністра фінансів України Олександра Данилюка, створена відповідно до доручення Прем’єр-міністра за результатами наради 6 лютого.

Найближчим часом робоча група фіналізує позиції відповідальних органів та презентує узгоджений підхід до створення органу протидії фінансовим злочинам.

Відповідний проект закону буде обговорено із бізнесом, зазначив Прем’єр-міністр.

"Радянську систему треба просто залишити в минулому, - підкреслив Володимир Гройсман. - Нам потрібно з вами побудувати нормальну модель: і захистити економіку держави, і захистити нашу державу, і позбутися того пострадянського тиску, який на сьогоднішній день є. Наше завдання, щоби кожна служба в країні займалася тим, щоби робити сильну країну, сильну економіку без зайвого тиску там, де він не потрібен".

У нараді взяли участь Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, Міністр юстиції України Павло Петренко, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, керівництво Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та Державної фіскальної служби України.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
28 березня відбудеться церемонія Завершення 22-го Тижня Франкофонії в Україні
24 березня відбудеться засідання Громадської ради при Державній службі України з безпеки на транспорті
24 березня відбудеться круглий стіл «Власний газ для незалежності: як досягнути цілі»
24 березня - круглий стіл на тему «Актуальні питання вугільної галузі України: реформування, фінансування та безпека праці»
24 березня відбудеться прес-конференція "Всесвітній день боротьби з туберкульозом: нові ліки та нова надія для пацієнтів зі складними формами туберкульозу"
24 березня - прес-тур до м. Дніпро "Тепло з альтернативних джерел енергії - крок до економічного розвитку регіонів України"
24 березня відбудеться семінар «Плата за приєднання до електромереж: кроки по удосконаленню» за підтримки проекту Twinning