українська російська англійська
Уряд здійснює послідовні кроки з метою формування цивілізованого газового ринку, - Володимир Кістіон
28.02.2017 | 14:35
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів послідовно працює над впровадженням реформи ринку природного газу в Україні. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон під час свого виступу на відкритті Щорічного Українського енергетичного форуму Інституту Адама Сміта – 2017.

«Україна продовжує рухатися шляхом глибинних структурних реформ в енергетиці. Ми здійснюємо послідовні кроки з метою формування цивілізованого газового ринку. У першу чергу нагадаю, що минулого року Кабмін встановив єдину ціну на природний газ. Ми відмовилися від політичного популізму та його впливу на закони економіки. Крім того, єдина ціна на газ – це усунення причини корупції у цій сфері», - зауважив Володимир Кістіон.

Віце-прем’єр-міністр пояснив, що наразі робоча група під його головуванням займається двома основними напрямками роботи – відокремленням діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу (анбандлінг НАК «Нафтогаз України») та реформа корпоративного управління НАК «Нафтогаз України».

«Сьогодні ми активно працюємо над двома нагальними завданнями. Це – відокремлення діяльності з транспортування та зберігання природного газу, тобто анбандлінг НАК «Нафтогаз України», а також реформа корпоративного управління компанією. Створена за дорученням Прем’єр-міністра робоча група під моїм головуванням концентрує свою діяльність на цих двох напрямах», - наголосив Володимир Кістіон.

Він також розповів про конкретні результати діяльності робочої групи. Зокрема, про створення нового оператора газотранспортної системи України.

«Минулого року Уряд затвердив актуалізований План реструктуризації компанії НАК «Нафтогаз України». Відповідно до нього утворено новий оператор газотранспортної системи ПАТ «Магістральні газопроводи України», затверджено його статут, призначено виконувача обов’язків керівника компанії тощо. Днями було підготовлено попередній перелік активів, необхідних для функціонування нового оператора ГТС, а також план їх передачі», - розповів Віце-прем’єр-міністр.

«Новий незалежний оператор газотранспортної системи сприятиме повноцінному функціонуванню ринку природного газу, залученню нових постачальників газу – як українських, так і європейських», - додав Володимир Кістіон.

Віце-прем’єр-міністр також прокоментував процес реформи корпоративного управління НАК «Нафтогаз України».

«Уряд ухвалив актуалізований План реформи корпоративного управління НАК «Нафтогаз України». Частина вказаного Плану вже реалізована. Одним з найважливіших кроків виконання Плану є прийняття Закону щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером, засновником або учасником яких є держава. Це дозволить побудувати ефективну, професійну, прозору та стабільну роботу органів управління державними компаніями, позбавить державу права політичного втручання в управління ними», - пояснив Віце-прем’єр-міністр.

Наостанок Володимир Кістіон подякував представникам ЄБРР, Світового банку, Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки за участь та допомогу у процесі пошуку збалансованих, оптимальних рішень у здійсненні реформ.

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
26 квітня за участі Лілії Гриневич відбудеться прес-брифінг на тему "Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"