українська російська англійська
Павло Розенко: Проведення пенсійної реформи - одне з ключових завдань держави
02.03.2017 | 12:14
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Проведення пенсійної реформи – це одне з ключових завдань держави, тому підійти до неї потрібно ґрунтовно. Про це в інтерв’ю «Апострофу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Я, наприклад, прихильник широкоформатного пенсійної реформи, а не коригування якихось дрібних параметрів або зведення пенсійної реформи до дискусії навколо того, чи потрібно продовжувати пенсійний вік або збільшувати стаж», - сказав він.

За словами Павла Розенка, приклади неуспішної пенсійної реформи ми вже бачили в 2011 році. «Тоді, нагадаю, всі зміни стосувалися, власне, тільки солідарної частини. І це серйозно відкинуло Україну назад у питанні проведення пенсійної реформи в принципі. Та недореформа Януковича-Азарова дискредитувала саме поняття пенсійної реформи, і сьогодні це дуже заважає нам проводити серйозний діалог із суспільством. Навіть у колі експертів та фахівців важко досягти загального розуміння. Адже деякі з них до цього часу сприймають реформу виключно в розрізі обговорень пенсійного віку», - зауважив він.

Віце-прем’єр-міністр переконаний, що окрім наведення порядку в солідарній системі, пенсійна реформа повинна включати запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення та розвиток недержавного пенсійного страхування. «Без надання таких можливостей людям і обмежуючи їх лише участю в солідарній частині, ми не зрушимо ситуацію з місця. Адже, суть трирівневої системи полягає в тому, щоб пенсія сплачувалася з трьох джерел, а не з одного. І розбивка виплати приблизно могла б виглядати так: 60% пенсії – з солідарної системи, близько 30% – за накопичувальною системою і 10% – виплати з недержавних пенсійних фондів. Зараз же проблема полягає в тому, що, по суті, не запровадивши другий і третій рівні, українцю виплачують тільки 60% його пенсії», - зазначив він.

«Солідарна система може гарантувати людям тільки невисокий рівень соціального забезпечення. Все інше – достаток, доходи дозволяють забезпечити накопичувальні схеми або недержавні пенсійні фонди», - підсумував Павло Розенко.

 

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду