українська російська англійська
Володимир Лапа та зернотрейдери обговорили проблемні питання експорту зерна
06.03.2017 | 15:44
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Відбулася зустріч Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи з експортерами українського зерна та представниками профільних асоціацій.

Від Держпродспоживслужби у зустрічі взяли участь заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко, начальник відділу карантину рослин Вадим Чайковський, в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Сергій Поповський та директор ДУ «Одеська обласна фітосанітарна лабораторія» В’ячеслав Дигуляр.

Як наголосив Володимир Лапа, Держпродспоживслужба зацікавлена у забезпеченні прозорих та зрозумілих правил для українського бізнесу, зокрема в рамках здійснення фітосанітарного контролю.

Він також поінформував учасників зустрічі про те, що набув чинності наказ Міністерства агарної політики та продовольства України від 23 лютого 2017 року №87 про створення робочої грипи з питань покращення фітосанітарного стану в Україні. Створення такої робочої групи ініціювала Держпродспоживслужба разом з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), профільними асоціаціями та представниками бізнес-спільноти. «Ми розраховуємо, що орган зніматиме гострі питання, які виникають у бізнесу, та дозволить покращити інвестиційний клімат для всіх учасників ринку», - наголосив Володимир Лапа.

Разом з тим начальник відділу карантину рослин Вадим Чайковський поінформував присутніх, що з початку року з України було експортовано майже 7 млн тонн зернових, олійних та бобових культур. Експорт здійснюється до Індії, Іспанії, Єгипту, Ірану, Ізраїлю, Італії, Нідерландів, Португалії, Бангладеш, Туреччини, Лівії, Лівану, Саудівської Аравії, КНР та ін.

Він зазначив, що компанії-зернотрейдери в поточному році стикаються з тими ж проблеми, що і в попередні роки – це недотримання фітосанітарних вимог країни призначення, наявність карантинних організмів, невизнання НОЗР Індії  фумігації препаратами з діючою речовиною РН3, що призводить до направлення Україні нотифікаційних повідомлень.

Учасники засідання обговорили питання фітосанітарних процедур при експорті зернових. Відповідно до інформації суб’єктів господарювання прийнято рішення провести перевірку дотримання таких процедур в Одеській області за участю спеціалістів Держпродспоживслужби та представників профільних асоціацій.

Крім цього, на нараді обговорювались питання щодо можливої лібералізації імпортних вимог Єгипту в частині допустимих норм засмічення зерна амброзією полинолистою.

 

версія для друку
Анонси
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту