українська російська англійська
Міністр оборони: Дотримання Збройними Силами України права збройних конфліктів перебуває під постійним контролем
06.03.2017 | 18:06
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 6 березня, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак провів зустріч з Президентом Міжнародного Комітету Червоного Хреста Петером Маурером.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо гуманітарної ситуації та пріоритетів діяльності МКЧХ на Донбасі, подальшого розвитку співробітництва між МКЧХ та Збройними Силами України.

Як підкреслив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, керівництво держави, оборонного відомства з самого початку агресії Російської Федерації приділяє першочергову увагу забезпеченню норм міжнародного гуманітарного права та прав людини в Україні.

Глава оборонного відомства висловив подяку за всебічну підтримку, яку Міжнародний Комітет Червоного Хреста надає мирному населенню, постраждалому в результаті конфлікту на сході нашої країни.

Генерал армії України Степан Полторак також подякував керівництву МКЧХ за налагодження постійної та ефективної роботи із забезпечення дотримання Збройними Силами України міжнародного гуманітарного права під час ведення бойових дій.

«Збройні Сили України є відкритими для дискусії, конструктивної критики і готові вдосконалювати процеси планування і ведення бойових дій, щоби уникнути втрат серед мирного населення. Дотримання Збройними Силами України права збройних конфліктів перебуває під постійним контролем», – підкреслив глава вітчизняного оборонного відомства.

За словами Міністра оборони України, проводяться регулярні тренінги особового складу з питань дотримання норм та принципів міжнародного гуманітарного права при плануванні та застосуванні військ у збройних конфліктах. Особлива увага приділяється підготовці представників Військової служби правопорядку, юридичних служб всіх рівнів, сержантського складу, підрозділів цивільно-військового співробітництва, військових медиків, журналістів, капеланів тощо.

До цих заходів залучається особовий склад підрозділів, які виводяться із районів безпосереднього проведення антитерористичної операції на відновлення, а також тих, які плануються до направлення в район проведення АТО.

У цьому контексті Міністр оборони України повідомив про відкриття найближчим часом у Національному університеті оборони України спеціалізованого класу, де на постійній основі слухачі вивчатимуть норми та принципи міжнародного гуманітарного права.

Генерал армії України Степан Полторак також зазначив, що на даний час розробляються зміни до Бойового статуту Сухопутних військ Збройних Сил України у частині щодо врегулювання військової присутності у межах або в безпосередній близькості від населених пунктів та критично важливої інфраструктури.

«Саме представники Збройних Сил України вели переговори і забезпечували безпеку персоналу, який здійснював відновлювальні роботи на Донецькій фільтрувальній станції після припинення її роботи внаслідок обстрілів», – наголосив генерал армії України Степан Полторак.

Президент Міжнародного Комітету Червоного Хреста Петер Маурер підкреслив важливість налагодження оперативного діалогу, що дозволить підтримувати постійний зв'язок як з керівництвом Міністерства оборони України, так і командирами безпосередньо на місцях.

Він також наголосив на зацікавленості МКЧХ у продовженні співпраці з українським оборонним відомством.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо можливості створення безпекових зон навколо критичних об’єктів інфраструктури, удосконалення процедури перетину лінії зіткнення, гуманітарного розмінування, пошуку зниклих безвісти осіб тощо.

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії