українська російська англійська
Сергій Савчук: Масове будівництво біогазових станцій - надійний інструмент вирішення енергетичних та економічних питань в Україні
06.03.2017 | 18:23
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

6 березня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у презентації нового проекту компанії «Миронівський хлібопродукт» з будівництва біогазової станції на птахофабриці у місті Ладижин Вінницької області. Ідея проекту – повністю утилізовувати курячий послід і виробляти з нього біогаз для виробництва електроенергії.

Загальна потужність електростанції складе 20 МВт. Першу чергу електричної станції потужністю 10 МВт буде введено у 2017-2018 роках, другу чергу також потужністю 10 МВт – у 2019-2020 роках. Загальна сума інвестицій по цьому проекту становить до 50 млн доларів.

«Держенергоефективності цілком підтримує ініціативи із будівництва біогазових станцій та електрогенерації з біогазу. Їх необхідно розповсюджувати по всій країні, адже такі проекти передусім дозволяють вирішувати енергетичні та економічні питання. Ця станція дозволить замістити 87 млн м3 газу у рік», - прокоментував Сергій Савчук.

Як пояснив Голова Агентства, такі проекти мають цілу низку переваг. З точки зору підприємства, це утилізація відходів, забезпечення власних потреб в енергоресурсах, додаткові можливості для розвитку бізнесу. З точки зору держави – зменшення енергетичної залежності, активізація економіки, створення нових робочих місць, розвиток внутрішнього ринку виробництва місцевих видів палива.

Голова Агентства також відзначив, що рішення компанії інвестувати у будівництво біогазової станції – це свідчення того, що законодавство у сфері відновлюваної енергетики працює. Відповідно до чинного Закону України № 514-VIII компанія зможе продавати у мережу вироблену з біогазу електроенергію та отримає надбавку до цього тарифу за використання вітчизняного обладнання у розмірі до 10%.

Сергій Савчук висловив впевненість, що такі проекти руйнують стереотипи про те, що начебто виробництво біогазу з курячого посліду – це повернення в минуле. «Наприклад, у розвиненій Німеччині більше 11 тисяч біогазових установок, а в Україні – поки що лише 10 одиниць. Різниця катастрофічна і ситуацію потрібно виправляти. Держава, зі свого боку, підтримує ці проекти, щоб для інвестора строк окупності таких проектів був мінімальним».

Підтримку проекту також висловили Олександр Домбровський, народний депутат України, в.о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України, Олексій Оржель, голова Української асоціації відновлюваної енергетики та інші експерти.

Нагадаємо, що сьогодні в країні працює 10 біогазових установок загальною потужністю 10 МВт, з яких 5 МВт – це потужності установок Миронівського хлібопродукту. Тож, розпочинаючи перший етап будівництва нової біогазової установки, компанія подвоїть ринок біогазу.

 

версія для друку
Анонси
6 квітня відбудеться засідання громадської ради при Держводагентстві
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
31 березня Павло Петренко та Марі Йованович візьмуть участь у церемонії підписання Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги
31 березня у Києві відбудеться випуск слухачів Національного університету оборони України
31 березня - семінар у м. Харкові щодо заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики
30 березня - брифінг на тему "Реформа держслужби - зрада чи перемога? Чи є шанси в України"
30 березня - відкриття нового сервісного центру МВС у м. Старокостянтинів Хмельницької області
30 березня відбудеться офіційна зустріч Міністрів оборони України та Грузії
30 березня прес-конференція на тему "Результати участі України в міжнародній програмі Уряду Японії Ship for World Youth
30 березня стартує міжнародна гуманітарно-просвітницька програма "Голодомор 1932-1933 років: Пам'ять в ім'я майбуття"
29-31 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуватиме з робочим візитом у м. Гельсінкі
Заступник Міністра молоді та спорту Микола Мовчан візьме участь у позачерговій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту