українська російська англійська
Основний ресурс для підвищення пенсій - це зростання економіки та легалізація заробітних плат, - Павло Розенко
11.05.2017 | 11:31
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Зростання економіки та легалізація заробітних плат стане додатковим ресурсом для осучаснення пенсій, яке Уряд планує здійснити з 1 жовтня 2017 року. Про це в інтерв’ю «Обозревателю» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«У дотаціях Пенсійному фонду, які складають 140 млрд у цьому році, не передбачені кошти на проведення осучаснення. Так, безумовно, нам доводиться шукати додаткові ресурси, але, думаю, ми зможемо знайти різні джерела, різні механізми фінансування», - пояснив він.

Довідково: Прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив проведення пенсійної реформи в Україні одним з пріоритетів роботи Уряду цього року. Ухвалення запропонованих Урядом пропозицій дозволить збільшити пенсії на суму від 200 до 1000 гривень щонайменше 5,6 млн пенсіонерів вже з 1 жовтня. Окрім того, буде скасовано оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Запропонований Урядом підхід також закладає процес суттєвого зниження дефіциту бюджету Пенсійного фонду – аж до повної його бездефіцитності до 2024 року за рахунок цілої низки кроків, у тому числі реальної детінізації економіки та підвищення платіжної дисципліни в частині сплати єдиного соціального внеску. Урядові новації не передбачають підвищення пенсійного віку. Проведення пенсійної реформи є однією з тем ключових дискусій з Міжнародним валютним фондом у рамках виконання програми економічних перетворень в Україні, ухваленої у березні 2015 року.

Павло Розенко також підкреслив, що на користь урядовим новаціям буде й урядове рішення про збільшення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати вдвічі.

Довідково: Рішення про збільшення мінімальної зарплати вдвічі – до 3200 грн – було запропоновано Урядом Володимира Гройсмана наприкінці 2016 року, його ухвалення дозволило підвищити соціальні стандарти в Україні вже з 1 січня 2017 року.   

«Підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати вдвічі має абсолютно позитивний ефект для Пенсійного фонду. Ми це побачили з перших фінансових результатів Фонду: станом на сьогодні зібрали приблизно на 30% більше, ніж було заплановано, - сказав він. - У нас вже сьогодні є додатковий ресурс - 3-4 млрд понад план надходжень до Пенсійного фонду. Якщо тенденції легалізації заробітних плат, підвищення заробітних плат збережуться, а найголовніше збережуться темпи зростання економіки України, цифра в 11 млрд грн, яка необхідна для осучаснення пенсій до кінця року, стане не такою вже й захмарною, - відзначив Віце-прем’єр-міністр. - Найголовніше, щоб це був не інфляційний ресурс. Ми ніколи не підемо на друкування грошей заради підняття пенсій. Уряд не буде друкувати фантики і роздавати їх людям, щоб послабити гривню і підняти ціни в Україні».  

 

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій