українська російська англійська
Верифікація соцвиплат і пенсій відбувається в регулярному режимі, - Віце-прем'єр Павло Розенко
11.05.2017 | 14:06
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Верифікація виплат пенсій і соціальних допомог відбувається в регулярному режимі, що дає змогу дуже швидко виявляти елементи шахрайства. Про це в інтерв’ю «Обозревателю» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Верифікація зараз вже постійний процес, який проходить в регулярному режимі. У певний час він набув політичних ознак, коли група політиків захотіла попіаритися на цій темі. Скажімо, там завжди було більше гасел, ніж реалій життя», - сказав він.

«Я почав процес верифікації ще в 2015 році на посаді Міністра соціальної політики, і за той рік ми зробили колосальну роботу і в органах соцзахисту, і в Пенсійному фонді. До речі ті кримінальні справи, які були порушені в 2015-2017 роках і які тривають досі, це в тому числі результат нашої ефективної роботи», - наголосив Павло Розенко.

«Верифікація, яку проводив в 2016 році незалежний орган - Міністерство фінансів, - фактично повністю підтвердила той факт, що, якщо відкинути емоції і політиканство, можна абсолютно точно сказати: ні Пенсійний фонд, ні управління соцзахисту не виплачують пенсії мертвим душам, не виплачують подвійні або потрійні пенсії. Зараз ми дуже швидко знаходимо елементи шахрайства», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

«Власне, верифікація - абсолютно правильний і нормальний процес», - додав він.

Довідково: наразі Уряд Володимира Гройсмана завершує роботу над проектом пенсійної реформи, яка визнана одним з пріоритетів роботи Уряду цього року. Ухвалення запропонованих Урядом пропозицій дозволить збільшити пенсії на суму від 200 до 1000 гривень щонайменше 5,6 млн пенсіонерів вже з 1 жовтня. Окрім того, буде скасовано оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Запропонований Урядом підхід також закладає процес суттєвого зниження дефіциту бюджету Пенсійного фонду – аж до повної його бездефіцитності до 2024 року за рахунок цілої низки кроків, в тому числі реальної детінізації економіки та підвищення платіжної дисципліни в частині уплати єдиного соціального внеску. Урядові новації не передбачають підвищення пенсійного віку. Проведення пенсійної реформи є однією з тем ключових дискусій з Міжнародним валютним фондом в рамках виконання програми економічних перетворень в Україні, ухваленої в березні 2015 року.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".