українська російська англійська
Остап Семерак: Відновлення Державного фонду поводження з радіоактивними відходами забезпечить їх якісне та безпечне захоронення
11.05.2017 | 15:20
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що відновлення статусу Фонду поводження з радіоактивними відходами у складі спеціального фонду державного бюджету забезпечить їх цільове призначення та накопичення коштів для створення безпечної системи поводження з радіоактивними відходами. Про це він заявив під час сьогоднішнього засідання Уряду України.

«В Україні обсяги радіоактивних відходів становлять орієнтовно 3-4 млн куб. метрів, однак за роки незалежності не побудовано жодного сховища для їх захоронення. Сховища радіоактивних відходів на АЕС, які є найбільшими виробниками радіоактивних відходів в Україні на межі критичного заповнення. Необхідна розбудова та створення інфраструктури для зберігання і захоронення в них радіоактивних відходів»,- сказав Міністр.

 Остап Семерак нагадав, що в 2018 році з Російської Федерації до України повернуться високоактивні відходи, що утворились після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, підкресливши, що будівництво необхідного сховища для зберігання осклованих радіоактивних відходів досі не розпочато. На його думку, сфера поводження з радіоактивними відходами надзвичайно потребує державної підтримки.

«Відсутність сховища призведе до додаткових витрат України у вигляді штрафних санкцій з боку Росії за понаднормове зберігання високоактивних відходів. Крім того, відповідно до прийнятих Україною міжнародних зобов’язань відповідальність за остаточне поводження з такими відходами покладається на державу. Саме тому сьогодні на часі схвалення двох законопроектів, які відновлять статус Фонду РАВ у складі спеціального фонду державного бюджету, забезпечить їх цільове призначення», - наголосив Остап Семерак.

Міністр також нагадав, що з метою вирішення питання зберігання радіоактивних відходів у 2009 році був створений Державний фонд поводження з радіоактивними відходами (РАВ), який наповнювався за рахунок виробників радіоактивних відходів і працював за принципом «забруднювач платить». Проте в 2010 та 2015 роках були внесені зміни до законодавства, які призвели до втрати Фондом накопичувального характеру та цільового призначення його коштів, що фактично припинило існування Фонду. Відновлення статусу Фонду удосконалить механізм фінансування поводження з радіоактивними відходами, сприятиме оптимізації витрат на утримання існуючих сховищ.

 «Ухвалення законопроектів підвищить рівень безпеки існуючих та майбутніх поколінь від шкідливого іонізуючого впливу випромінення РАВ. Провадження реальних дій з боку держави щодо застосування ядерних і радіаційних технологій сприятиме забезпеченню безпеки населення та навколишнього середовища», - зазначив Остап Семерак.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій