українська російська англійська
Україна та Китай проведуть українсько-китайську міжурядову комісію зі співробітництва до кінця 2017 року
15.05.2017 | 14:03
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Україна та Китай проведуть українсько-китайську міжурядову комісію зі співробітництва до кінця 2017 року. Про це, сьогодні, 15 травня, у Пекіні домовилися Степан Кубів, Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України, та Ма Кай, Віце-прем’єр Державної Ради Китаю.

Степан Кубів нагадав про те, що Китай є стратегічним партнером для України та відзначив важливість подальшої активізації українсько-китайської співпраці.

“Між нашими країнами існує тривала виробнича, торговельна взаємодія, однак потенціал взаємин є значно більшим і потребує розширення. Йдеться про проекти у сфері авіабудування, машинобудування, космічній сфері та аграрній сфері. Тож доцільно найближчим часом провести українсько-китайський бізнес-форум та третє засідання міжурядової українсько-китайської комісії зі співробітництва, яка не збиралася майже 4 роки”, - наголосив Степан Кубів.

Він зауважив, що проведення комісії дозволить узгодити усі ключові напрямки взаємодії та налагодити тісніші контакти на дипломатичному та діловому рівні.

“Проведення третього засідання комісії та українсько-китайського бізнес-форуму уже цьогоріч дозволить суттєво збільшити кількість успішних спільних проектів та пришвидшити реалізацію існуючих напрямків взаємодії”, - наголосив Степан Кубів.

У свою чергу  Ма Кай підкреслив значний потенціал України як загалом, так і в частині проекту “Один пояс, один шлях”. Ма Кай зауважив важливість подальшого збільшення обсягів торгівлі між Україною та Китаєм та розширення структури торгівлі, особливо у сфері високих технологій.

“Україна є важливим транспортним вузлом на шляху з Азії до Європи. Реалізація українського транспортного потенціалу дасть нові можливості торгівлі та повніше розкриє відповідний потенціал України. Це матиме великий позитивний вплив та посилить результат реформ з покращення інвестиційного клімату в Україні”, - зазначив Ма Кай.

Довідково

Міжурядова комісія зі співробітництва між Урядами України та Китаю вперше відбулася у квітні 2011 року у Києві. З вересня 2013 року не збиралася. До складу Комісії входить 7 галузевих підкомісій. Голова китайської частини Комісії – Віце-прем’єр Державної Ради КНР Ма Кай, української – Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій