українська російська англійська
Ізраїль та Україна є стратегічними партнерами, маємо багато сфер для поглиблення співпраці, - Володимир Гройсман після зустрічі із Беньяміном Нетаньягу
15.05.2017 | 14:39
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу під час зустрічі у понеділок, що відбулася у рамках офіційного візиту Глави українського Уряду до Ізраїлю, обговорили можливості поглиблення двостороннього співробітництва у сферах ІТ-технологій та кібербезпеки, науки і освіти, сільського господарства та туризму.

"Ізраїль та Україна є стратегічними партнерами, ми маємо багато сфер, в яких можемо якісно співпрацювати, - зазначив Володимир Гройсман, - зокрема, у сільському господарства, ІТ-технологіях, науці, освіті, охороні здоров'я - там, де ми можемо отримати спільний досвід і якісний результат".

Так, у сфері ІТ та інновацій Україна зацікавлена у впровадженні цифрових послуг в державному секторі, залученні технічної та експертної допомоги у створення державної мережі надання широкосмугового доступу до Інтернету, зазначив Володимир Гройсман, а також підкреслив необхідність розширення співробітництва країн щодо протидії кіберзлочинності та кібертероризму.

"Україна максимально зацікавлена в розширенні співпраці з Ізраїлем в галузі науки та досліджень, інновацій, обміні досвідом в сфері державної та приватної підтримки новітніх науково-технічних розробок, старт-апів", - наголосив Прем’єр-міністр України.

Говорячи про взаємодію у галузі науки та досліджень, Володимир Гройсман запропонував ізраїльській стороні налагодити відповідне співробітництво між Національною радою України з питань розвитку науки і технологій, створеною у квітні 2017 року під його головуванням, та відповідними інституціями Ізраїлю. Він також виступив за активізацію зусиль для проведення вже найближчим часом Першого засідання Спільного Комітету з імплементації Програми науково-технологічного співробітництва, підписаної у грудні 2015 року, а також підготовки та підписання програми співробітництва в галузі освіти, науки, культури, молоді та спорту між країнами на 2017-2019 роки.

Окремо Володимир Гройсман наголосив на необхідності розширення співпраці у сфері сільського господарства, подальшої активізації двосторонньої торгівлі в галузі та закликав до збільшення можливостей українського експорту якісної і доступної продукції сільського господарства і харчової промисловості на ринок Ізраїлю, зокрема, він закликав Ізраїль відновити експорт українських столових яєць до Ізраїлю та зняти відповідну заборону.

Також серед пріоритетних напрямків співробітництва із Ізраїлем для України, за його словами, - подальша лібералізації ринку повітряних перевезень та зняття будь-яких обмежень щодо кількості рейсів на авіамаршрутах між державами.

Крім того, Глава українського Уряду підкреслив зацікавленість України у розвитку туризму із Ізраїлем та запропонував провести у 2017 році чергове засідання Українсько-ізраїльської Робочої групи зі співробітництва у цій сфері.

 

версія для друку
Анонси
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
25 вересня - брифінг Володимира Омеляна на тему: "Реформування залізниці, розвиток ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях