українська російська англійська
Прем'єр-міністр України виступає за активний суспільний діалог із Ізраїлем щодо встановлення історичної правди довкола трагічних сторінок спільної історії
15.05.2017 | 15:07
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за активний суспільний діалог із Ізраїлем щодо встановлення історичної правди довкола трагічних сторінок спільної історії. Про це він зазначив під час зустрічі із Прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, що відбулася у рамках його офіційного візиту до Ізраїлю у понеділок.

"Між нашими країнами є багато спільного: спільна історія, на превеликий жаль, спільні трагедії, але я точно знаю, що у 25-ту річницю наших дипломатичних відносин ми маємо сьогодні дуже багато нових можливостей", - зазначив Володимир Гройсман під час спільного спілкування із Главою ізраїльського Уряду та журналістами.

У цьому контексті Володимир Гройсман запропонував ізраїльській стороні започаткувати активний суспільний діалог щодо встановлення історичної правди довкола окремих трагічних сторінок нашої спільної історії.

Він поінформував Прем'єр-міністра Ізраїлю, що у 2017-2018 роках в Україні проводитимуться жалобні заходи у зв’язку з 85-ми роковинами трагедії Голодомору, та наголосив, що визнання Ізраїлем Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу мало б надзвичайно важливе значення для українського суспільства та двосторонніх відносин загалом.

У свою чергу Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу підкреслив важливість зміцнення дружби між країнами. "Ми відзначаємо наше минуле і дивимося в майбутнє - сказав він, коментуючи підписання двосторонніх документів між Україною та Ізраїлем. - У нас багато питань на порядку денному, але найважливіше питання - це розвиток дружби між нашими країнами".

Прем’єр-міністр Ізраїлю також подякував Україні за рішення підтримати Ізраїль у рамках резолюції ЮНЕСКО та особисто Прем’єр-міністру за докладені для цього зусилля, а також Уряду України за позицію щодо боротьби з антисемітизмом.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка