українська російська англійська
Прем'єр-міністр України виступає за активний суспільний діалог із Ізраїлем щодо встановлення історичної правди довкола трагічних сторінок спільної історії
15.05.2017 | 15:07
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за активний суспільний діалог із Ізраїлем щодо встановлення історичної правди довкола трагічних сторінок спільної історії. Про це він зазначив під час зустрічі із Прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, що відбулася у рамках його офіційного візиту до Ізраїлю у понеділок.

"Між нашими країнами є багато спільного: спільна історія, на превеликий жаль, спільні трагедії, але я точно знаю, що у 25-ту річницю наших дипломатичних відносин ми маємо сьогодні дуже багато нових можливостей", - зазначив Володимир Гройсман під час спільного спілкування із Главою ізраїльського Уряду та журналістами.

У цьому контексті Володимир Гройсман запропонував ізраїльській стороні започаткувати активний суспільний діалог щодо встановлення історичної правди довкола окремих трагічних сторінок нашої спільної історії.

Він поінформував Прем'єр-міністра Ізраїлю, що у 2017-2018 роках в Україні проводитимуться жалобні заходи у зв’язку з 85-ми роковинами трагедії Голодомору, та наголосив, що визнання Ізраїлем Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу мало б надзвичайно важливе значення для українського суспільства та двосторонніх відносин загалом.

У свою чергу Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу підкреслив важливість зміцнення дружби між країнами. "Ми відзначаємо наше минуле і дивимося в майбутнє - сказав він, коментуючи підписання двосторонніх документів між Україною та Ізраїлем. - У нас багато питань на порядку денному, але найважливіше питання - це розвиток дружби між нашими країнами".

Прем’єр-міністр Ізраїлю також подякував Україні за рішення підтримати Ізраїль у рамках резолюції ЮНЕСКО та особисто Прем’єр-міністру за докладені для цього зусилля, а також Уряду України за позицію щодо боротьби з антисемітизмом.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій