українська російська англійська
Павло Розенко: Закон про державну підтримку кінематографії дає шанс показати Україну всьому світові
16.05.2017 | 14:34
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів України на одному з найближчих засідань затвердить план реалізації Закону України «Про державну підтримку кінематографії України». Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в ході наради з питань державної підтримки кінематографії. 

«Верховна Рада України прийняла цілу низку документів, які формують основу змін, реформ, нових підходів в системі культури, і безумовно одним із таких проривних документів є прийнятий 23 березня цього року Закон України «Про державну підтримку кінематографії України». Це без перебільшення історична подія для української кіногалузі і культури в цілому», - сказав Павло Розенко.

Віце-прем’єр зазначив, що ухваленню Закону передувала надзвичайно складна робота. «І щоб реалізувати цей законопроект нам потрібно внести зміни щонайменше до трьох Законів України і понад 40 нормативних актів Кабінету Міністрів і Міністерства культури, - відзначив Віце-прем’єр. - До кінця липня всі зміни мають бути внесені. Це дуже серйозне завдання, і я просив би всіх тих, хто активно підтримував прийняття законопроекту так само активно долучитися до формування нової нормативної бази. Сподіваюся, що і команда Мінкультури спільно і з Держкіно, і з кінематографістами зможуть швидко і оперативно розробити необхідні зміни до чинної нормативно-правової бази, щоб закон запрацював у повному обсязі».

Він підкреслив, що ухвалені рішення – «це лише перший крок». «Ухваливши цей доленосний законопроект, ми отримали тільки шанс. І зараз ми маємо використати всі можливості, щоб реалізувати цей шанс. Закон нам дав можливість насамперед змінити картинку сприйняття нашої країни в усьому світі. Безумовно, картинка України сьогодні не надто яскрава. Україну знають як країну, яка пережила Чорнобиль, як країну, у якій зараз тривають військові дії, Україну сприймають через Голодомор, репресії… Так, це частина нашої історії, але у нас сьогодні є можливість доповнити картину України більш світлими і позитивними історіями, які також можуть зачепити серце і душу всього світу. І у нас такі позитивні приклади цього є», - зауважив Віце-прем’єр-міністр. Він додав, що саме через позитивне сприйняття України весь світ може зрозуміти, в тому числі, і чому українці так відважно зі зброєю в руках борються за свою ідентичність і свою незалежність. «Ми не маємо проґавити цей шанс», - підкреслив Павло Розенко.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка