українська російська англійська
Звернення Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18.05.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Дорогі кримські татари! Дорогі українці!

18 травня 1944 року сталінський режим розпочав депортацію кримськотатарського народу з Криму до інших республік СРСР. Загалом було депортовано близько 200 тисяч осіб. Майже половина з них загинули ще в дорозі від нелюдських умов перевезення чи вже на місці заслання. Спогади тих, хто пережив цей масовий злочин, малюють жахливу картину: тіла померлих викидали з поїздів на станціях, не даючи рідним навіть можливості їх поховати. Україна справедливо визнала цю депортацію геноцидом.

Немає слів, які б описували смуток і печаль, що огортають нас, коли ми чуємо про винищення цілих народів. Українці не з підручників історії знають, що таке геноцид і які травми він залишає в національній свідомості. Це безкінечний біль, який протягом поколінь залишатиметься в народній пам’яті, впливатиме на його культуру і навіть на соціально-економічний розвиток.

Сьогодні кримськотатарський народ спіткала нова біда. В окупованому Криму відбуваються переслідування і цькування кримськотатарських активістів, забороняються мирні зібрання, окупаційна влада не дозволяє вшановувати пам’ять жертв депортації. Страшно усвідомлювати, що сьогодні, на початку ХХІ століття, цілий народ знову зазнає жорсткого переслідування, передусім за національними, релігійними та конфесійними ознаками. Кримські татари вкотре опинилися перед смертельною загрозою.

Це наша спільна біда і виклик не лише нашим кримськотатарським побратимам і співвітчизникам, а й усій Україні та цивілізованому людству. Ми ніколи не зрадимо своїх кримськотатарських братів і пліч-о-пліч з ними боротимемося за життя, гідність та свободу наших народів. Разом ми обов’язково переможемо!

Закликаю усіх співвітчизників сьогодні хвилиною мовчання вшанувати пам’ять про загиблих кримських татар та інших народів Криму під час депортації 1944 року.

 

З повагою

 

Прем’єр-міністр України                                              Володимир ГРОЙСМАН

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій