українська російська англійська
Олександр Саєнко та Пітер Вагнер обговорили реформування міністерств та залучення найкращих фахівців на державну службу
18.05.2017 | 10:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТРА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Реформа міністерств та посилення кадрової спроможності державної служби, розпочаті Урядом, мають значну міжнародну підтримку. Європейський Союз прийняв рішення про виплату першого траншу в розмірі 10 млн. євро в рамках програми ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні».

Реформа державного управління є однією з пріоритетних для України. За словами Прем’єр-Міністра Володимира Гройсмана: «Європейський Союз активно підтримує наше бачення реформування системи держуправління, яке було нещодавно презентовано. Тільки ефективна система управління зробить Україну конкурентоздатною. Тільки професійні держслужбовці здатні впроваджувати позитивні зміни так, щоб це відчув кожен український громадянин. Саме тому ми починаємо реформування бюрократичної машини міністерств і їх кадрове перезавантаження».

З метою обговорення подальших кроків реформи держуправління Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко 17 травня зустрівся з керівником Групи підтримки України ЄС Пітером Вагнером.

Пітер Вагнер підкреслив: «Сьогодні Україна впроваджує складні, але необхідні кроки для модернізації державної служби та створення ефективного і прозорого урядування, що відповідає потребам громадян. Для нас важливо допомогти Україні залучити талановитих фахівців для привнесення досвіду бізнес- та експертного середовища в державне управління. Професійна державна служба – це основа успішного впровадження всіх інших реформ». 

Під час зустрічі Олександр Саєнко детально розповів про наступні кроки реформування міністерств, які включають:

вдосконалення структур міністерств шляхом визначення сфер політик та відповідальності кожного міністерства;

створення підрозділів з формування політики та стратегічного планування;

залучення кращих фахівців на нові посади через відкриті та оновлені конкурсні процедури;

запровадження сучасних інструментів електронної взаємодії.

Міністерства повинні стати сучасними та ефективними центрами формування політики і мати спроможність ефективно та вчасно відповідати на виклики сьогодення.

Уряд вже схвалив ряд першочергових заходів, включаючи формування робочих груп під керівництвом міністрів, які будуть здійснювати функціональне обстеження міністерств. У них увійдуть також держсекретарі та держслужбовці міністерств, експерти з України та ЄС. Робочі групи проведуть аналіз функцій міністерств, і на основі їх висновків буде затверджено нову структуру, розроблено положення про нові структурні підрозділи, визначено невластиві функції міністерств, що пізніше будуть передані іншим структурам. На нові посади будуть проведені відкриті та прозорі конкурси за участі незалежних HR-експертів, що дозволить залучити близько 1000 фахівців, які здатні ефективно працювати на державній службі.

Олександр Саєнко зазначив: «Перший транш, отриманий від ЄС, піде в державний бюджет України. Наступні чотири залежатимуть від прогресу України у впровадженні реформи, зокрема від досягнення ключових індикаторів виконання Стратегії реформування державного управління до 2020 року. Отримана допомога свідчить про довіру ЄС до України та пріоритетність реформи держуправління».

Олександр Саєнко подякував Групі підтримки України ЄС та особисто Пітеру Вагнеру за довіру, довгострокову підтримку та технічну допомогу Україні щодо імплементації однієї з найважливіших для України реформ. За сприяння міжнародних партнерів Уряд переходить до активної фази посилення інституційної спроможності системи державного управління, її перебудови з метою ефективного впровадження тих пріоритетів, що були визначені Кабінетом Міністрів у Стратегії реформування державного управління до 2020 року.

 

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка