українська російська англійська
Перетворення об'єкта "Укриття" на ЧАЕС в екологічну безпечну систему є одним з пріоритетних та важливих напрямків екологічної політики України, - Володимир Кістіон
18.05.2017 | 11:01
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Перетворення об’єкта «Укриття» над 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції є одним з пріоритетів екологічної політики України.

На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, відкриваючи засідання Спільного комітету «України – Європейський банк реконструкції і розвитку», яке відбулося 17 травня за участі Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, Директора ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера, Директора Департаменту Ядерної безпеки Вінса Новака та ін.

«Проект перетворення об’єкту «Укриття» в екологічну безпечну систему є одним з пріоритетних та важливих напрямків екологічної політики України», - зазначив Володимир Кістіон

Він зазначив, що за рік вдалося досягти позитивних результатів у реалізації проектів, що реалізуються на ЧАЕС.

«З часу проведення попереднього засідання Комітету на майданчику Чорнобильської АЕС досягнуто значного прогресу у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, які фінансуються з Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції і розвитку», - наголосив Володимир Кістіон.

Він нагадав, що в кінці минулого року було завершено насування нового безпечного конфайнменту на об’єкт «Укриття» 4-го енергоблоку ЧАЕС.

«Успішна реалізація одного з найамбітніших інженерних проектів у світі дозволила зробити вагомий крок по перетворенню об’єктів «Укриття» Чорнобильської АЕС на екологічно безпечну систему. Проектом передбачено, що нова споруда буде експлуатуватись упродовж 100 років», - наголосив Віце-прем’єр-міністр, додавши, що наприкінці 2017 року планується ввести в експлуатацію новий безпечний конфайнмент.

Окрему увагу учасники приділили підготовці до проведення засідання Асамблей вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку Ядерної безпеки.

«Ми починаємо посилену підготовку до проведення засідання Асамблей, оскільки ми плануємо, що ці заходи відбудуться на найвищому рівні», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій