українська російська англійська
У присутності Прем'єр-міністра Адміністрація морських портів України уклала контракт з китайською компанією CHEC на проведення днопоглиблення в порту "Южний"
18.05.2017 | 13:23
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У присутності Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра інфраструктури Володимира Омеляна 18 травня Адміністрація морських портів України уклала контракт з компанією China Harbour Engineering Company Ltd. на проведення днопоглиблення в морському порту "Южний" у м. Южне Одеської області.

"Дуже важливим є те, що сьогодні ми маємо можливість підписати угоду про участь Китаю у розбудові української інфраструктури, а також те, що китайський бізнес пересвідчився, що умови українського законодавства дають чесно, відкрито, прозоро брати участь у державних тендерах і абсолютно чесно отримувати перемогу, адже цей проект пройшов через (електронну систему публічних закупівель) ProZorro, яка є прозорою і конкурентною", - наголосив Володимир Гройсман перед підписанням Угоди.

Згідно з умовами контракту, замовником робіт виступає Южненська філія АМПУ, виконавцем - China Harbour Engineering Company Ltd. Підрядник проведе збільшення глибини підхідного каналу з 16 до 19 метрів і створить операційну акваторію глибиною 16 метрів біля причалів № 23-25. Проект буде завершено у березні 2018 року, його бюджет – 1,065 млрд грн.

"Днопоглиблювальні роботи, які будуть проводитися вашою компанією, мають дуже важливе значення, є масштабним проектом для України, що збільшує можливості порту "Южний". Це також додаткові можливості для розвитку національної економіки, що є одним з найголовніших пріоритетів для Уряду", - наголосив Прем’єр-міністр, звертаючись до представників компанії CHEC.

 

Довідково

Проект щодо днопоглиблення акваторії морського порту «Южний» передбачає створення Адміністрацією морських портів України водних підходів (глибиною 19 метрів) та операційної акваторії (глибиною 16 метрів) для новостворюваного причалу №25, що забезпечить функціонування одного з найбільших зернових терміналів в Україні, будівництво якого забезпечується компанією MV Cargo (в партнерстві із Cargill).

Цей проект складається з взаємозв'язаних проектів будівництва спеціалізованого морського терміналу з перевалки зернових вантажів і продуктів їх переробки, будівництва причалу №25, а також створення судноплавної операційної акваторії цього причалу і судноплавного підхідного каналу до нього з глибинами 16 метрів.

Проектна пропускна спроможність комплексу до 5 мільйонів тонн на рік першої черги та додатково від 2 до 4 мільйонів тонн на рік у другій черзі.

Реалізація проекту забезпечить створення понад 350 нових робочих місць, дасть близько 16 мільйонів доларів США на рік додаткових платежів до бюджетів усіх рівнів та забезпечить додаткових 9,2 мільйона доларів США на рік у вигляді портових зборів.

Тендер на проведення днопоглиблювальних робіт, який відбувся 20 квітня 2017 року, проводився в системі державних закупівель «ProZorro», що забезпечило абсолютну прозорість і відкритість процесу.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій