українська російська англійська
Мінсоцполітики спільно з МОМ провели перше навчання з питань ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми
19.05.2017 | 15:34
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

18 травня 2017 року Міністерство соціальної політики у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні провело перше навчання з питань ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми, для 20 фахівців Урядового контактного центру.

Під час відкриття навчання заступник Міністра Наталія Федорович поінформувала про основні тенденції торгівлі людьми та розповіла про реальні історії людей, які стали жертвами торгівлі людьми:

«Все частіше наших співвітчизників втягують у цей страшний злочин. Вербувальники йдуть у ногу з часом та постійно придумують нові методи втягнення людей у сучасне рабство. Саме тому ви, розмовляючи з особами, які телефонують за консультацією, можете за певними показниками ідентифікувати постраждалих від торгівлі людьми, кваліфіковано їх проконсультувати, що, в свою чергу, допоможе надати постраждалій особі спектр необхідних соціальних послуг», - наголосила Наталія Федорович.

Зі свого боку керівник Урядового контактного центру Валерій Плохій подякував Мінсоцполітики за ініціативу проведення такого навчання для фахівців їхньої установи. Зокрема, він зазначив: «Фахівці нашого центру є своєрідною ланкою між Урядом та громадськістю, тому підвищення кваліфікації фахівців є надзвичайно важливим аспектом, особливо коли це стосується такого актуального питання, як протидія торгівлі людьми».

Під час навчання присутні дізналися про державну політику у сфері протидії торгівлі людьми та основні принципи надання допомоги особам, які постраждали від цього злочину. Про це під час своєї презентації розповіла заступник директора Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми – начальник відділу протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Олена Фаримець.

Зокрема, вона висвітлила принцип функціонування механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, куди постраждала особа може звернутись і яку допомогу їй надає держава.

Участь у заході також взяла Ольга Стрельцова, спеціаліст програми «Протидія торгівлі людьми» Представництва МОМ в Україні, яка звернула особливу увагу учасників на ті «червоні прапорці», які сигналізують про те, що особа ймовірно є жертвою торгівлі людьми та надала усю необхідну інформацію про структури, куди необхідно скеровувати таку особу.

Мінсоцполітики домовилося з Урядовим контактним центром про продовження навчання їх фахівців з питань протидії торгівлі людьми.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій