українська російська англійська
У Чернігові незабаром з'явиться найсучасніший лінійний прискорювач для лікування онкохворих
06.07.2017 | 12:57
Чернігівська ОДА

Найближчими днями в Чернігові розпочнеться будівництво нового корпусу Обласного онкологічного диспансеру, де розміститься сучасне радіотерапевтичне обладнання — лінійний прискорювач, якого гостро потребує Чернігівщина. Адже область входить до числа регіонів України з найвищим рівнем онкологічної захворюваності.

Лише в Чернігівському обласному онкологічному диспансері променеву терапію щороку отримують понад 2500 хворих, близько 1900 з них проходять дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Загалом із застосуванням променевої терапії лікуються до 60% усіх пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями.

Гамма-терапевтичне обладнання двадцятирічної давнини, яким укомплектовано онкодиспансер, вичерпало свій технічний ресурс і вже давно потребує заміни. Проте упродовж останніх 18 років до медичних закладів області нові апарати для проведення променевого лікування не надходили.

Вартість проекту, практична реалізація якого стартувала 5 липня, перевищує сто мільйонів гривень. Їх акумулюватимуть із різних джерел: найбільше — 40 мільйонів гривень — буде виділено з Державного фонду регіонального розвитку, 17 та 10 — з обласного та Чернігівського міського бюджетів відповідно. Частину потрібної суми додадуть з районів області.

Вагомим обіцяє бути спільний внесок народних депутатів України, які у Верховній Раді представляють Чернігівщину. Попри те, що входять до різних політичних сил, вони об’єдналися заради спільної благородної мети і підписали Меморандум про співпрацю.

Сторонами Меморандуму виступили Чернігівська облдержадміністрація, обласна та міська ради з одного боку та дванадцять народних депутатів з іншого. Його метою є заходи, спрямовані на покращення ситуації з онкологічними захворюваннями на Чернігівщині, у тому числі й придбання лінійного прискорювача та будівництво відповідного приміщення для цього.

 

версія для друку