українська російська англійська
Арсен Аваков: Набрав чинності закон, спрямований на захист бізнесу від зловживань правоохоронців під час кримінального провадження
07.12.2017 | 18:45
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

«Закон вступив в силу і завданням МВС і Нацполіції є неухильне виконання його в своїй діяльності. Я хотів би звернутися до бізнесу: цей закон, перш за все, для вас. Якщо ви законно працюєте, платите податки, то поліція буде вас оберігати і захищати», – сказав Арсен Аваков.

Глава МВС наголосив, що завдяки прийнятому закону, відтепер особа, яка заявила про злочин, має право отримати витяг з ЄРДР, як документальне підтвердження. А також особа, в якої проводиться обшук, та яка не є підозрюваною у справі, має право скористатися послугами адвоката.

«Цей закон встановлює заборони на вилучення матеріальних носіїв інформації, жорстких дисків, комп’ютерів, мобільних телефонів, крім декількох випадків, прямо зазначених у КПК», – додав Міністр.

Своєю чергою, очільник Національної поліції Сергій Князєв заявив, що з цього дня виконання рішення суду щодо проведення обшуку, в обов’язковому порядку фіксується за допомогою технічних засобів.

«З початку року ми провели більше 42 тисяч обшуків. Наголошую, відсьогодні, дії та обставини проведення обшуку, які не зафіксовані на відео, не можуть бути внесені до протоколу обшуку та використані як докази», – сказав Сергій Князєв.

Він наголосив, що відтепер посилено кримінальну відповідальність за незаконне розголошення даних досудового слідства.

«Також внесені зміни до кримінально-процесуального кодексу у частині недопустимості розголошення будь-яких відомостей досудового розслідування без письмового дозволу слідчого. Ми маємо низку негативних прикладів розповсюдження цінної інформації. Наші процесуальні помилки можуть надати злочинцю уникнути відповідальності», – підкреслив Голова Нацполіції.

Своєю чергою Начальник Головного слідчого управління Віталій Невгад зазначив, що цим законом чітко визначено, що в зроблена установленому порядку копія або дублікат документу вважається оригіналом.

«Не треба проводити грандіозні пошукові заходи для того, щоб відшукати або в будь-який спосіб отримати оригінал документукий може бути пошкоджений під час експертних досліджень. Мінімізуються ризики, з якими ми щоденно зіштовхуємося. Це тільки дисципліна і посилення відповідальності всіх сторін», – сказав Віталій Невгад.

Нагадаємо, Закон України «Маски-шоу стоп!»був прийнятий 16 листопада 2017 року. Документ розроблений Міністерством юстиції України спільно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими державними органами.

версія для друку
Анонси
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня відбудеться 37-е засідання Ради міністрів закордонних справ країн-членів ОЧЕС
15 грудня у м. Одеса - семінар "Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень"
15 грудня відбудеться онлайн-конференція Максима Мартинюка
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка
15 грудня відбудеться Національна конференція "CareerTalks: навички для успіху"
15 грудня - круглий стіл з розробки законопроекту щодо реновації застарілого житла
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністерства інфраструктури України